Idea

Galerii Europa
Idea

GALERII EUROPA

Galeria EUROPA jest Galerią Objazdową. Każda z 12 wystaw zostanie pokazana w 12 miastach: Olsztyn, Kraków, Warszawa, Białystok, Poznań, Tarnów, Lublin, Zielona Góra, Gdynia, Łódź, Szczecin i Wrocław, (łącznie 144 wystawy w ciągu roku).

W RAMACH PROJEKTU...

Zaprezentujemy prace wybitnych fotografików z całego świata, takich jak: Jakub Szymczuk, Ami Vitale, Brian Przypek, Александр Гляделов, Jesus Blasco De Avellaneda, Eric Lafforgue, Anne Paq, Rehahn, Lee Jeffries, Hossein Fatemi, Rawi Agarwal. Temat każdej wystawy jest inny. Prezentują różne problemy społeczne naszego świata. Są to tematy często nieznane lub mało znane polskiemu odbiorcy. Są informacjami, które przez widza są „odsuwane”, odrzucane na zasadzie, że „to jest gdzieś daleko, to jest temat który mnie nie dotyczy”. Projektem Galerią EUROPA EUROPA pragniemy pobudzić widza, sprowokować Go do zastanowienia się na tematem danej wystawy, sprowokować go do refleksji i dyskusji na temat fotografii które obejrzy w jej trakcie, do zwrócenia uwagi na ważne aspekty życia.

Poprzez prezentację różnej twórczości poruszającej często niezauważane no co dzień problemy współczesnego świata, widz będzie miał okazję uczestniczyć w wystawach, filmowych projekcjach i innych działaniach by zaznajomić się lub zgłębić swoją wiedzę na poruszane tematy. Oczywiście, film i fotografia – jakkolwiek znaczące i wyraziste – to nie jedyny element naszych Projektów. Aby uzmysłowić skalę problemów współczesnego świata, korzystamy z dodatkowych form przekazu. W 2013 roku dołączyliśmy do Ogólnoświatowej Kampanii Red Hand Day – Kampanii przeciw wykorzystania dzieci-żołnierzy odbywającej się 12 lutego, czyli w międzynarodowy dzień „RED HAND DAY”. Red Hand Day jest organizowana jest w ponad 50 krajach świata już od 11 lat i jest mocno wspierana przez znaczące osobistości świata polityki, sztuki, nauki, mediów i in. Wśród wspierających akcję są m.in.: Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Ban Ki-moon, Minister Spraw Zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle i były Prezydent Niemiec Horst Köhler, ambasadorze dobrej woli ONZ.